• PL
  • ENG
  • De
  • Ru

 

Posiadamy w ofercie taśmy prętowe do maszyn rolniczych, kombajnów i kopaczek do ziemniaków buraków i warzyw. Taśmy są wykonywane w kooperacji z naszym holenderskim partnerem, który posiada ugruntowaną pozycję na rynku części do maszyn rolniczych i dostarcza swoje wyroby do wielu firm produkujących maszyny. Nasza firma korzysta z tych samych surowców i wiedzy technologicznej dzięki czemu oferujemy taśmy do maszyn wielu marek, których jakość nie odbiega od tych oryginalnie montowanych.

Oferujemy taśmy odsiewające, łętowe, elewatorowe, wyładowcze także wg indywidualnych życzeń klienta po podaniu wymiarów.

Pasy wykorzystywane w taśmach wykonane są wg normy EP1000/3 oraz EP1250/3, guma jest specjalnie dobrana do zmiennych warunków atmosferycznych i odporna na ścieranie, dostępne są w różnych rozmiarach i typach dzięki czemu można je stosować w bardzo szerokim zakresie. Pręty są wykonane ze stali sprężystej, lub hartowane na życzenie i w zależności od zastosowania.

W celu ochrony produktów przed uszkodzeniami możemy dodatkowo ogumować pręty lub zastosować osłonę nakładaną na pręty. Osłonę tworzy wąż z miękkiego PCV wykonany specjalnie dla naszych zastosowań i jest dobrany do różnych średnic prętów oraz posiada różne średnice zewnętrzne w celu optymalnego dopasowania ochrony.

Oferujemy również tzw. taśmy jeżowe, które oczyszczają produkty oraz usuwają łęty podczas kopania.

 

Taśmy jeżowe wykonujemy w 3 typach:

  •  Ogumowane pręty z 2 rzędami palców układających się w literę ‘V” tzw. V-PROFIL (V10)
  • Tzw. płaty jeżowe stosowane głównie w kombajnach Grimme. Są to 2 pręty metalowe ogumowane w odległości ok. 100mm a przestrzeń pomiędzy nimi tworzy mata gumowa na której znajdują się palce gumowe. Maty są wykonane z 2 rodzajami palców (długie i cienkie lub krótkie i grubsze) a także o 2 różnych szerokościach 510mm oraz 650mm.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą taśm. Jeśli nie znajdą tam Państwo potrzebnej taśmy prosimy o podanie jej wymiarów wg uniwersalnego opisu, który przedstawiamy poniżej.

 

Opis oraz schemat pomiaru taśm:

A - długość taśmy w mm (ilość prętów + pręt łączący)
B - szerokość taśmy w mm
C - ilość pasów na taśmie
D - typ pasa oraz podziałka(odległość od pręta do pręta) w mm
E - szerokość pasów w mm
F - średnica pręta w mm
G - rodzaj łączenia taśmy


H - dodatkowy opis elementów taśmy tutaj OGP32 oznacza rozpłaszczenie pręta na środku z otworami w rozstawie 32mm.

        w opisie tym możemy podać między innymi:

  • ilość i typ zabieraków np 33xSMB160
  • ilość i rodzaj otuliny na prętach np BKS10,5x16
  • ilość i wysokość prętów przegiętych tworzących koszyk D4R1 D20        D4- 4 pręty przegięte w dół; R1- 1 prosty; D20- przegięcie w dół o 20mm