• PL
  • ENG
  • De
  • Ru

O firmie

Firma GUMSTAL została założona w1983 r. przez jej obecnych właścicieli Stanisławę i Franciszka Lubiszewskich. Początkowo funkcjonowała jako niewielki zakład rzemieślniczy produkujący wyroby z gumy, jednak podążając za zmianami gospodarczymi stale rozwijała się zwiększając asortyment produkowanych wyrobów oraz udoskonalając zaplecze techniczne.

Obecnie jesteśmy przedsiębiorstwem produkującym szeroki asortyment wyrobów z gumy, metalu oraz gumowo-metalowych. Posiadamy szerokie zaplecze techniczne, dysponujemy urządzeniami do produkcji mieszanek gumowych, poza tym tokarki CNC, frezarki, prasy mimośrodowe, prasy hydrauliczne i inne. Pracujemy w systemie 3 zmianowym zatrudniając około 40 osób.

Produkcja gumowa i gumowo-metalowa wykonywana jest w formach wulkanizacyjnych umieszczanych w prasach hydraulicznych. Produkujemy w formach powierzonych przez klienta ale istnieje również możliwość wykonania odpowiednich form na miejscu.

Od ponad 20 lat specjalizujemy się i zdobywamy doświadczenie produkując części do maszyn rolniczych oraz podzespoły do produkcji przenośników prętowych i taśm „jeżowych”. Nasze wyroby cechuje wysoka jakość i solidność. Trafiają do nowych maszyn rolniczych produkowanych w Europie Zachodniej, ale także jako części zamienne.

Od wielu lat współpracujemy z producentami maszyn rolniczych w Holandii ,Belgii, Niemczech i Włoszech.